Opis
SPLETNO PREDAVANJE V ŽIVO PO ZOOMU – Z MOŽNOSTJO OGLEDA ZA NAZAJ
Skozi praktične primere, nasvete in vaje boste dobili odgovore na naslednja vprašanja: Kaj žalujoči v različnih delih procesa žalovanja od nas potrebujejo in česa ne? Katere besede v žalujočih pogosto vzbujajo odpor in bolečino? S čim jih nadomestiti? Kaj reči in narediti? Kako razumeti svoje odzive ob bolečini drugih in poskrbeti tudi zase?
Seveda pa si bomo vzeli čas tudi za vaša vprašanja, specifične izzive ali dvome pri podpiranju bližnjih. Svoja vprašanja lahko že pred srečanjem oddaš tukaj.
Cena predavanja vključuje tudi DARILO: e-priročnik Kako podpreti bližnjega, ki žaluje? (siceršnja cena je 25 eurov). V e-priročniku vas na 78 straneh čakajo dodatni vpogledi, s katerimi boste lažje razumeli in podprli žalujoče v svojem življenju. Priročnik in delavnico sem ustvarila kot psihologinja in tudi kot nekdo, ki že 19 let živi s svojim žalovanjem, podpira druge žalujoče na tej poti ter iz lastne izkušnje ve, kako pomanjkanje tega znanja oddaljuje naša srca, ko bi se morala povezati.
Zavedam se, da nas nihče ne nauči, kako se obnašati ob žalujočem, kaj potrebuje, kako razumeti, prepoznavati in se odzvati na njegove potrebe, ko za to, da jih deli, sam pogosto težko najde besede in energijo ali pa to zmore le v obliki frustracije. Skozi zgodbe, praktične napotke, vprašanja in vaje vam kombinacija praktičnega predavanja in priročnika tako razkrije številne skrite obraze žalovanja ter temeljne informacije o tem procesu, ki vam bodo pomagale kakovostneje podpreti svoje prijatelje, znance in družinske člane.
Čakajo vas npr. še:
- predlogi za podporne SMS-e;
- predlogi, s katerimi lahko spodbudimo iskrenejše in lažje pogovore z žalujočim in o pokojniku ter nagovorimo nerazrešeno in potlačeno;
- predlogi, ki vam bodo pomagali ustvarjati sočuten prostor tako za neprijetna kot za prijetna čustva;
- odgovor na vprašanje, kdaj in kako je smiselno nekoga, ki ti veliko pomeni, usmeriti po dodatno strokovno podporo.
BUNDLE: Če ob prebiranju o predavanjih Kako se imeti rad med žalovanjem? in Kako se (ne) obnašamo do žalujočih? začutite, da si želite delati tako na sočutju in ljubezni do sebe v procesu žalovanja, kot tudi na lažjem izkazovanju podpore, ljubezni in sočutja drugim žalujočim v vašem življenju, se lahko odločite za paket obeh predavanj: *PODARJAM SI LAŽJI PRVI NOVEMBER*. V košarico dodajte oba izdelka in uporabite kodo za popust: NOVEMBER. Na ta način prejmete dve praktični predavanji in priročnika po znižani ceni: 66 € 55 €.
Pogosta vprašanja
Se lahko predavanja udeležim tudi, če sam_a žalujem?
Da. Ko žalujejo naši bližnji, pogosto žalujemo tudi mi sami. Z znanjem, ki ga boste pridobili na delavnici, boste lahko bolje razumeli odzive svojih bližnjih, jih bolje podprli in izboljšali svoj odnos z njimi. Vseeno pa velja opozoriti, da bo pozornost na tej delavnici namenjena podpiranju drugih. Če iščete prostor za svoje žalovanje, ga lahko najdete med individualnimi svetovanji ali drugimi podpornimi programi kot je Kako se imeti rad skozi žalovanje.
Se lahko delavnice udeležim tudi, če nihče od mojih bližnjih trenutno ne žaluje?
Da. Predavanja se lahko udeležite tudi, če v svojem življenju trenutno nimate žalujočega in se želite opolnomočiti za prihodnost.
Si lahko vsebino pogledam za nazaj?
Da. Vsebino si lahko pogledate tudi za nazaj in obnovite svoje znanje. Poslana vam bo na e-naslov in si jo boste lahko tudi prenesli.
Kdo vodi predavanje?
Predavanje vodi magistrica psihologije in certificirana žalovanjska svetovalka Sabina Majerič, ki dnevno podpira žalujoče in njihove bližnje ter ima tudi osebno izkušnjo izgube. Več o njej si preberite tukaj.
Kaj, če so potrebe žalujočih v mojem življenju tako specifične, da vsebina ne bo prenosljiva v moje življenje?
Žalovanje je tako kot drugi deli našega življenja edinstven in individualen proces, vseeno pa nam je v njem veliko skupnega, kot boste odkrili med predavanjem. Z namenom upoštevanja vaših individualnih potreb bomo med predavanjem odgovarjali tudi na vaša vprašanja. Vprašanja lahko postaviš že pred delavnico tukaj ali pa v živo na njej.
V oporo želim biti sodelavcu, je to predavanje primerno zame?
Z znanjem iz predavanja boste lažje podprli tudi svoje znance in sodelavce. Vseeno pa ne bo neposredno osredotočen na podpiranje zaposlenih v delovnem okolju in tako njegovi nasveti niso namenjeni vodjem. Vsebina za podporo tistim, ki žalujoče zaposlene podpirate v delovnih okoljih, najdete na zavihku Za podjetja in ustanove.
Kaj vse potrebujem za sodelovanje? Je obvezno uporabljati spletno kamero in mikrofon?
Potrebuješ internetno povezavo in e-naslov, na katerega prejmeš povezavo do srečanja po Zoomu, e-priročnik ter kasneje njegov posnetek. Če si boš srečanje ogledal_a v živo in sodeloval_a v njem (npr. s postavljanjem vprašanj, izvajanjem skupinskih vaj), kar zelo priporočam, si, prosim, poišči miren prostor in uporabljaj slušalke. Tako tisto, kar nekdo pusti v skupini, tudi ostane v njej.
Potreboval_a boš tudi mikrofon in spletno kamero (uporaba obeh je popolnoma tvoja odločitev, se pa spodbuja, saj se tako lažje povežemo). Koliko deliš s skupino, je popolnoma tvoja odločitev, se pa s sodelovanjem strinjaš, da se srečanje snema zgolj v namene ogleda za nazaj. Smiselno je, da si pripraviš še pisalo in zvezek, kamor boš zapisoval_a svoje nove uvide. Če potrebuješ nasvet glede uporabe programa Zoom, mi piši.
Kaj se zgodi po nakupu?
Na e-naslov prejmeš podatke za nakazilo. Ko je tvoje plačilo pri meni zaznano, na svoj e-naslov prejmeš še račun in BONUS e-priričnik. Na isti e-naslov dan pred predavanjem prejmeš povezavo do srečanja po Zoomu in dan po njem še posnetek predavanja. Če povezave ne prejmeš, se mi oglasi na e-naslov sabina@zivljenjejelahkodobro.com.
Kam lahko oddam vprašanja na temo podpiranja bližnjih?
Vsa svoja vprašanja mi lahko napišeš in pošlješ že pred samim srečanjem, nanje pa odgovorim na delavnici v živo. Svoja vprašanja lahko oddaš tukaj, ali pa mi jih pošlješ na sabina@zivljenjejelahkodobro.com.