
PSIHOLOGINJA SABINA MAJERIČ
Svoje poslanstvo sem našla v pomoči žalujočim in njihovim bližnjim.
Mama, ki sem jo pri osmih letih izgubila zaradi raka, me je namreč v svet poslala z mislijo: »Osrečuj in srečna boš. Vsi si želimo, da bi bila naša življenjska pot polna cvetja, a včasih ni tako. Takrat je pomembno, da ne pozabiš na svojo notranjo moč in najdeš voljo za naprej.«
Danes z vsem pridobljenim znanjem in izkušnjami tudi drugim pomagam iskati notranjo moč.
človečnost
»Vem, da v stiski potrebuješ nekoga, ki ti bo dovolil iti skoznjo s svojim tempom in hkrati pomagal verjeti, da je življenje v osnovi dobro. Da zmoreš. Da nisi sam_a in si zaslužiš oporo, tudi ko ti tvoji lastni možgani govorijo drugače. Da ne rabiš biti tiho in trpeti sam zase. Da lahko upaš in spet živiš, čeprav nikoli več enako kot do zdaj. Vezi s tistimi, ki si jih izgubil_a, ti ni treba pretrgati. Pomagati ti želim, da jo prilagodiš, tako da bo podpirala tvoje življenje.«
Leta 2019 sem z željo, da žalujoči v Sloveniji ob sebi ne bi imeli le strokovnjaka, temveč tudi sočloveka in podporno skupnost, ustanovila eno prvih in do danes največjih slovenskih spletnih podpornih skupnosti za žalujoče ter njihove bližnje – Življenje je lahko dobro – , na Facebooku, Instagramu, TikToku in YouTubu.
celostnost
Psihološko svetovanje
Za trenutke, v katerih potrebuješ varen prostor in iskren pogovor, namenjen le tvojim potrebam.
Spletni programi
Za trenutke, v katerih želiš s pomočjo podporne skupnosti ali popolnoma v svojem tempu spreminjati odnos do sebe in žalovanja.
Kje začeti?
strokovnost

Moja izobraževalna pot
Svojo izobraževalno pot na področju podpore žalujočim sem začela v okviru študija psihologije na Filozofski fakulteti Maribor. V magistrskem delu sem raziskovala dejavnike najučinkovitejših intervencij za podporo žalujočim po svetu in na njihovi osnovi razvila ter implementirala spletni skupinski program Skupaj skozi žalovanje ter pozneje tudi program Mala šola žalovanja za pogumne odrasle.
Izkušnje sem pridobivala tudi z delom na enem od telefonov za posameznike v duševni stiski, zdaj pa svoje znanje kot magistrica psihologije med izobraževanjem na področju terapije za žalujoče kot načina rekonstrukcije pomenov nadgrajujem pod okriljem Portlandskega inštituta za izgubo in prehod pod vodstvom enega največjih strokovnjakov s področja podpore žalujočim na svetu, dr. Roberta Neimeyerja in njegove ekipe.